Koronawirus

 

Drodzy Pacjenci

 

Mając na uwadze Wasze zdrowie, jak i naszego personelu, w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego prosimy o powstrzymanie się od wizyt w przychodni i wstrzymanie się z realizacją spraw, które nie są nagłe.

Jesteśmy dostępni dla Państwa telefonicznie i służymy pomocą. W przypadku konieczności stawienia się w Ośrodku Zdrowia, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty prosimy o zachowanie obowiązujących zasad higieny oraz przychodzenie bez osób towarzyszących, a także w maseczce ochronnej.

Recepty, zwolnienia lekarskie i inne sprawy będą realizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii.

 

Osoby, które prezentują wszystkie objawy zakażenia koronawirusem albo podejrzewają u siebie jego wystąpienie, ponieważ miały kontakt z osobą zakażoną
lub osobą, która przebywała w miejscu występowania epidemii, lub sama przebywała za granicą naszego kraju prosimy o uprzednie telefoniczne skontaktowanie się z Ośrodkiem Zdrowia, najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną, lub z infolinią NFZ 800 190 590.

 

Jak ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2?

 

 

 • Często myj ręce
  Myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Dlaczego? W ten sposób zabijesz wirusa, jeśli znajduje się on na Twoich rękach.

 • Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania
  Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce. Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

 • Zachowaj bezpieczną odległość
  Zachowaj co najmniej 2 metry odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
  Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

 • Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, skorzystaj z pomocy medycznej
  W przypadku stwierdzenia objawów zachorowania, lub kontaktu z osobą zakażoną prosimy o kontakt z lekarzem, stacją sanitarno-epidemiologiczną lub z infolinią NFZ 800 190 590. Jeśli to możliwe pozostań w domu.

 • Chroń siebie i innych przed zachorowaniem
  Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego. Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 2 metry odległości)

 

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Inowrocławiu tel. 52 357 46 57

 • Wojewódzki Szpital Obserwacyjno - Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy tel. 52 325 56 00

 

Więcej informacji na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

 

 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 osrodekwojcin.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.